Millele välireklaami tehes tähelepanu pöörata?

  • Share this:
post-title

Ettevõtted mõtisklevad tihti selle üle, kuidas saaks oma reklaame tõhusamaks muuta ning oma turunduseesmärke kiiremini saavutada.

Toome siinkohal välja kuus mõtet, millele brändid, kes välimeediat oma turunduse ühe osana kasutavad, võiksid mõelda.

Selge ja sisutihe sõnum. Kuna vaatajate tähelepanu köitmiseks on piiratud aeg ja ruum, on ülioluline edastada sõnum selgelt ja lühidalt. Silmas peaks pidama lühikesi pealkirju, meeldejäävaid loosungeid ja lihtsaid kujunduselemente.

Julged ja pilkupüüdvad kujundused. Välireklaam peab infomüras silma paistma. Kasutada tuleks julgeid värve, silmapaistvaid visuaale ja kontrastseid kujundusi.

Asukoht. Välireklaamide paigutus mängib nende tõhususes väga olulist rolli. Valida tuleks asukohad, kus on tihe liiklus ning kus ettevõtte sihtrühm tõenäoliselt liigub. Arvestada tuleb ka nähtavust, liiklusvoogu ja ümbritsevat keskkonda. Väikeformaadi puhul loeb asukoha tihedus, sest kaetakse lühiajaliselt suurem ala, et olla piltlikult iga nurga peal väljas.

Asjakohasus vaatajaskonna jaoks. Välireklaami sõnumit ja kujundust tuleks konkreetset vaatajaskonda silmas pidades kohandada. Kohalik kultuur, huvid, demograafia – kõik see määrab, kas reklaam on vaatajate jaoks asjakohane ja samastuv.

Hooajalised ja õigeaegsed kampaaniad. Reklaam peaks olema vastavuses hooajaliste sündmuste, pühade või kohaline sündmustega, et suurendada nende asjakohasust ja vastukaja vaatajaskonnalt.

Järjepidevus kaubamärgi identiteediga. Kõigis välireklaamimaterjalides tuleks säilitada järjepidevus kaubamärgi identiteediga. Äratuntavad logod, värvid ja fondid mängivad siin suurt rolli.

Kas leidsid siit postitusest mõned punktid, millele järgmist kampaaniat plaanides tähelepanu pöörata? Võta meiega ühendust prismanet@prismanet.ee ja me aitame Sinu sõnumit üle Eesti levitada!

No comments yet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga